میزبانی وب

میزبانی وب

(Web Hosting (Host یا فضای میزبانی وب، در اصطلاح به معنای میزبان می باشد ولی در زمینه ی وبسایت و فناوری اطلاعات، عموما به معنای فضای اختصاص داده شده به وب سایت، هاست گفته می شود.

همه ی فایل ها، عکس ها و … یک وب سایت روی هاست قرار می گیرد تا به صورت شبانه روزی از هر کجای جهان از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد.این فضا دقیقا مانند فضایی است که روی هارد دیسک کامپیوتر شما می باشد، با این تفاوت که فضا روی هارد دیسک های سرور قرار دارد و فایل هایی که توسط صاحب سایت روی هاست قرار می گیرد، از سراسر دنیا قابل دسترس هستند (البته امکان رمز گذاری نیز وجود دارد).

برای مدیریت هاست، یک کنترل پنل در اختیار صاحب سایت قرار می گیرد. این کنترل پنل یک آدرس اینترنتی، همراه با یک نام کاربری و رمز منحصر به فرد برای ورود به آن می باشد که شما میتوانید به آن وارد شده و فایل های خود را قرار بدهید و همچنین پایگاه های داده و یا اکانت های ایمیل ایجاد و مدیریت نمایید .

انواع هاست قابل ارئه توسط رها سرور به شرح زیر می باشند:

هاست دانلود

هاست لینوکس ایران

هاست لینوکس ایران:

جهت راه اندازی و میزبانی وب سایت شما به همراه تمامی امکانات لازم و به همراه یک کنترل پنل برای مدیریت آسان تر ارائه می گردد.

هاست دانلود:

این نوع هاست مخصوص ذخیره سازی اطلاعات و ارائه لینک دانلود برای وب سایت اصلی می باشد. در این نوع هاست شما امکان راه اندازی سایت را نخواهید داشت اما در صورتی که حجم اطلاعات شما زیاد باشد میتوانید از هاست دانلود جهت ذخیره سازی و سپس فراخوانی توسط هاست میزبانی وب خود استفاده نمایید .